Oferta

Program przedszkola

Program przedszkola zakłada rozwój talentów u dzieci. Zajęcia muzyczne, naukowe, taneczne, sportowe oraz plastyczne pozwalają odkryć ich pasje i zdolności. Realizujemy nie tylko podstawę MEN, ale również innowacyjny , międzynarodowy program nauczania "Klucz do uczenia się". Dzieci kończące nasze przedszkole są śmiali, rezolutni, otwarci i doskonale przygotowani do dalszego kształcenia w szkole podstawowej.

Przedszkole oferuje również całą gamę zajęć dodatkowych w ramach czesnego jak i dodatkowo płatnych.

Zajęcia podstawowe

REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ- Każda z grup w naszym przedszkolu poprzez ciekawe, pełne informacji i zabawy zajęcia realizują podstawę programową. Są to zajęcia, dzięki którym dzieci nabywają fundamentalną wiedzę, która z pewnością przyda się w dalszym życiu. Podczas zajęć stawiamy na naukę poprzez zabawę. To czas, w którym nabywanie wiedzy jest ciekawe i przyjemne.

J.ANGIELSKI- Z myślą o rozwoju umiejętności językowych naszych przedszkolaków w grupach prowadzone są zajęcia z języka angielskiego. Podczas zajęć dzieci po przez świetną zabawę poznają wiele ciekawych piosenek, zabaw oraz słów w języku angielskim. To czas pełen uśmiechu i pozytywnej energii podczas, którego poznajemy świat języka angielskiego.

RYTMIKA- zajęcia z rytmiki to przede wszystkim wspólna zabawa, podczas której zdobywanie wiedzy jest przyjemnością. Zajęcia rytmiczne to nie tylko śpiew i muzyka, które są bardzo istotne w życiu dziecka. Należy pamiętać , że to także ruch dzięki któremu dzieci rozwijają swoją sprawność fizyczną.

GIMNASTYKA OGÓLNOROZWOJOWA- „W zdrowym ciele, zdrowy duch!”. Dzieci w wieku przedszkolnym posiadają ogromne pokłady energii, dlatego uwielbiają się ruszać. Na gimnastyce dbamy o prawidłowy rozwój fizyczny dzieci. Przedszkolaki wykonują ćwiczenia przeciwko płaskostopiu, ćwiczenia na koordynację ruchową oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe. Ponadto podczas zajęć rozwijają swoją samodzielność podczas przebierania się w stroje gimnastyczne, dbając przy tym o porządek.

W październiku rozpoczęliśmy realizację projektu "MegaMocne Przedszkolaki" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, dzięki któremu nasi podopieczni biorą udział w BEZPŁATNYCH, atrakcyjnych zajęciach:

ROBOTYKA- to ciekawe zajęcia podczas których, za pomocą klocków lego przedszkolaki rozwijają umiejętności konstrukcyjne, wyobraźnię przestrzenną oraz dowiadują się wielu ciekawostek dotyczących otaczającego świata np. wiadomości dotyczących budowy mostów.

LABORATORIUM-Zajęcia laboratoryjne to zajęcia, podczas których każdy ma okazję zostać naukowcem. Na laboratorium dzieci (pod okiem specjalistów) wykonują eksperymenty, dzięki którym mogą lepiej poznać otaczający nas świat oraz zjawiska w nim występujące.

LOGOPEDIA GRUPOWA- kształtowanie właściwej mowy w okresie rozwoju dziecka jest jednym z najistotniejszych aspektów życia małego człowieka. W naszym przedszkolu zajęcia logopedyczne odbywają się w formie indywidualnej i grupowej. To zajęcia, pełne zabawy, podczas których dzieci prawidłowo rozwijają swoją mowę.

Zajęcia w ramach projektu "MegaMocne Przedszkolaki" trwają do czerwca 2018 r.


Zajęcia dodatkowo płatne

JUDO- To zajęcia prowadzone pod okiem wykwalifikowanego trenera, który po przez zabawę ukazuję dzieciom ciekawą dyscyplinę sportu jaką jest JUDO. To zajęcia pełne ruchu i pozytywnej energii, z których każdy wychodzi z wielkim uśmiechem na twarzy.

TANIEC NOWOCZESNY- Taniec nowoczesny to jeden z najpopularniejszych stylów tańca. Dzieci w naszym przedszkolu mają okazję uczęszczać na zajęcia pełne ruchu, dobrego humoru i muzyki. Podczas zajęć dzieci uczą się ciekawych układów choreograficznych oraz rozwijają swoją sprawność fizyczną i poczucie rytmu.

PIŁKA NOŻNA- Na zajęciach sportowych z piłki nożnej przedszkolaki pod okiem trenera mają okazję poznać ten sport od podszewki. Dzieci podczas tych zajęć uczą się na czym polega gra w piłkę nożną , rozwijają swoją sprawność fizyczną a ponadto bawią się świetnie i rozwijają swoje zainteresowania.

Przykładowe menu


ŚNIADANIE OBIAD PODWIECZOREK
PONIEDZIAŁEK


Pieczywo mieszane z masłem, serem żółtym i pomidorem;
II śniadanie: jogurt naturalny, herbata malinowa


Zupa kalafiorowa z warzywami, ryżem i zieloną pietruszką; spaghetti Bolognese z mięsem mielonym.


Jabłko


WTOREK


Zupa mleczna
z makaronem, chleb z masłem
i dżemem niskosłodzonym;
II śniadanie: banan, herbata bawarka z mlekiem


Zupa z czerwonej soczewicy z warzywami, ziemniakami i zieloną pietruszką; pulpety w sosie śmietanowym z ziemniakami puree, surówka z marchewki


Budyń waniliowy


ŚRODA


Pieczywo „Kłos”z masłem, wędliną
i ogórkiem;
II śniadanie: jabłko, kakao


Zupa wiejska z warzywami, ziemniakami, mięsem mielonym, zielony groszek i pietruszka; naleśniki z twarogiem lub sosem jogurtowym


Banan


CZWARTEK


Bułka herbowa ciemna z płatkami owsianymi,
z masłem i pastą  z kaszy jaglanej
z rukolą i serkiem mascarpone i rzodkiewką;
II śniadanie: jabłko, kakao


Zupa zacierka na grysiku z warzywami i zieloną pietruszką; duszona pierś z kurczaka w sosie holenderskim z kaszą jaglaną, surówka z buraczków


Melon


PIĄTEK

Chleb żytni razowy z masłem i twarożkiem ze szczypiorkiem; II śniadanie: papryka czerwona,

kawa zbożowa z mlekiem

Zupa barszcz zabielany z warzywami, ziemniakami i pietruszką; kotlecik smażony z dorsza z ziemniaki puree z koperkiem, surówka z kapusty pekińskiej, ogórka,kukurydzy i pietruszki


Ciasto szpinakowe


Przykładowe menu

#

MEGAMOCNI. Wszelkie prawa zastrzeżone

Współpracują z nami:

  • #
  • #
  • #

  • #

  •   #

  • #

  • #

  • #

  • #